
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 45.2 ns |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Propagation Delay | 45.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Number of Inputs | 2 |
| Data Rate | 420 Mbps |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Transceivers | 2 |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 23904
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15763
Ext.Price$0.15763
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15763 | $0.15763 |
| 10 | $0.13934 | $1.39340 |
| 50 | $0.12317 | $6.15850 |
| 100 | $0.10030 | $10.03000 |
| 500 | $0.08167 | $40.83500 |
| 1000 | $0.07997 | $79.97000 |
| 3000 | $0.07830 | $234.90000 |
| 5000 | $0.07575 | $378.75000 |
